Parę słów o nas

 Założyciele:

Katarzyna PrzeczekKatarzyna Przęczek 

 

Moja przygoda z tańcem zaczęła się w szkole podstawowej. Uczęszczałam też do szkoły muzycznej i grałam na pianinie. Jednak już po pierwszych zajęciach tanecznych wiedziałam, że będzie to moją pasją i sposobem na życie. Dokładnie tak się stało. Po dwóch latach zajęć w grupie szkolnej trenerka Maria Nowak zaprosiła mnie ,wraz z moim partnerem Tomkiem do klubu Fantazja, gdzie tańczyliśmy przez 11 lat. Zdobyliśmy sporo medali na turniejach tańca, których w książeczce startowej mamy ponad 100. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 10.03.2001 wydało mi Zaświadczenie uprawniające do prowadzenia zajęć tanecznych. Firmę STUDIO RUCHU SK-ART założyłam w 2009r. Byłam już wtedy mamą trójki dzieci. Dzisiaj jako mama 5 dzieci wiem, że najważniejsze jest to, żeby dzieci chodzące na nasze zajęcia były zaopiekowane w sferze emocji i wyrażania siebie, a przez to uśmiechnięte i szczęśliwe. Przez lata budowałam Studio z kilkunastoma wspaniałymi instruktorami. Każdy coś od siebie wniósł i za to im bardzo dziękuję. Nasza ekipa stałe się powiększa, rozwijamy się na wielu płaszczyznach. Doskonalimy warsztat i techniki taneczne, śledzimy światowe trendy, łączymy doświadczenia ze specjalistami z zupełnie innych branż, by tworzyć nowe projekty w odpowiedzi na potrzeby naszych kursantów. Tak właśnie powstało ŻYRAFOWO  - piękne miejsce do rozwoju i radości dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Mam nadzieję, że każdy kto przekroczy jego próg przekona się, że kochamy naszą pracę i poświęcamy jej mnóstwo czasu nie czując zupełnie poświęcenia.


Michał Stolarek

 

Moja droga zawodowa łączy się od początku z pedagogiką. Jestem również nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Moja pasja i profesja to promowanie rozwoju osobistego i zawodowego, zarówno wśród młodych, jak i doświadczonych profesjonalistów. Doświadczenie akademickie i praktyczne obejmuje szeroki zakres, od nauczania na uniwersytecie, po prowadzenie warsztatów rozwojowych i szkoleń z zakresu komunikacji i pracy zespołowej. Jako Certyfikowany Trener FRIS Style Myślenia koncentruję się na rozwoju umiejętności interpersonalnych i pracy zespołowej. Ukończyłem również kurs "Mindfulness w Szkole i w Życiu" w ramach projektu Erasmus+ w Reykjaviku - Islandia. Wdrażam te praktyki zarówno w mojej pracy edukacyjnej, jak i warsztatach, promując zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. Jako doradca zawodowy, pomagam osobom w odkrywaniu i realizowaniu ich zawodowych ścieżek, oferując indywidualne konsultacje i wsparcie. Założyłem Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 w Krakowie, gdzie pełniłem rolę dyrektora w latach 2016-2021. Moja praca w szkole skupiała się na wprowadzaniu innowacyjnych metod nauczania i integracji.

 

 


Nasza kadra

 

 


Nikodem Miczołek

 

Cześć! Nazywam się Nikodem Miczołek, mam 20 lat, jestem tancerzem i instruktorem tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem w wieku 6 lat. Obecnie zajmuję się hip hopem,
ale bliskie mojemu sercu są również takie style jak breaking, house oraz popping. Regularnie zdobywam doświadczenie podczas warsztatów zarówno z nauczycielami z Polski jak
i zagranicy. Od najmłodszych lat biorę udział w zawodach tanecznych, a na swoim koncie posiadam m.in. takie osiągnięcia jak: 2. miejsce na Full Out Dance Battle w Krakowie, TOP 16 Hip Hop na Red Bull BC One Poland Cypher czy 1. miejsce na Labirytmy Online Dance Contest. Podczas prowadzenia zajęć kładę duży nacisk na technikę oraz konsekwencję w działaniu, przy tym pamiętając, że taniec to forma wyrażania siebie i świetnej zabawy.


Klaudia Gargula 

 

Cześć, nazywam się Klaudia Gargula, mam 23 lata i jestem studentka na akademii Górniczo hutniczej w Krakowie. Moja największa pasja już od dziecka jest taniec. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 4 lat jako tancerka baletowa, jednak ponad 10 lat temu moim sercem zawładnął hip hop. Cały czas się szkole u Polskich jak również zagranicznych tancerzy i choreografów. Aktualnie jestem instruktorem tańca dla dzieci i młodzieży oraz animatorem zabaw dziecięcych. Na zajęciach oczekuje od dzieciaków zaangażowania ale przede wszystkim mnóstwa uśmiechu oraz dobrej zabawy. 

 


Michał Rostowski

 

Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem w 2008 roku pod okiem Radosława Natkańskiego (pierwsza obsada musicalu „Metro"). Kolejne lata zaowocowały spotkaniem z reprezentantami polskiej sceny street dance, co doprowadziło mnie do zetknięcia się z pierwszymi undergroundowymi zawodami, warsztatami, jamami. W Gdańsku uczyłem się początkowo pod okiem instruktorów NBDS, następnie Da Soul Kids. Jestem tancerzem Teatru Muzycznego w Toruniu. Współorganizowałem takie imprezy jak Infinite Force oraz Urban Dance Meeting. Wielokrotnie stawałem na najwyższym stopniu podium na contestach i zawodach tanecznych: Hip Hop Jam (2012, Hip-Hop), Dance Tribute (2013, House), Eye to Eye Battle (2014, HH/House 2vs2), Spal Trampy (2015, House) Rytm Ulicy (2017, Duo), Letni Konkurs Tańca (2018, 2019). Uczestniczyłem w warsztatach z autorytetami z całego świata: Brian Green, Brooklyn Terry, Didier, OG, Meech, Naim, Mamson, Mr. Wiggles, Poppin Pete, Boogaloo Sam, Bboy Machine. Greentech, Buddha Stretch, Henry Link oraz polski: Adam CoJest, Ewa CoJest, Jolanda, Pablo, Kari. W swoim tańcu stawia na muzykalność, unikalność ruchu, pracę na podstawach i groovie.

Prowadzę w żyrafowie zajęcia TIK-TOK DANCE.

 


Joanna Łoś

 

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w 2008 roku wraz ze Studiem Ruchu SK-ART. W moim życiu/karierze pojawił się taniec towarzyski, cheerleading, pole dance oraz hip hop, z którym związana jestem do dziś. Szkoliłam się u rozmaitych polskich i zagranicznych tancerzy. Przez kilka lat uczęszczałam do Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Lajkonik, jednak na lodowisku było dla mnie za zimno. Ponad 10 lat rozwijałam się jako tancerka w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, z którym brałam udział w ponad 100 koncertach na wielu rozmaitych scenach. Wystąpiłam także na zagranicznych festiwalach m.in. „Mosty Między Miastami” – Słowacja, „Festival Internazionale Di Penticoste Silvi Marina” – Włochy, „Alanya Festival”- Turcja, „Belvárosi Fesztivál” – Węgry. Od 2021 roku należę do Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” i tam wzbogacam swoje umiejętności nad

 

 


Amelia Szczembara

 

Swoje zamiłowanie do tańca rozpoczęłam w bardzo młodym wieku. Pierwsze kroki taneczne stawiałam na zajęciach tańca towarzyskiego oraz cheerleadingu w Sk-art. Trenowałam również łyżwiarstwo figurowe, ale najbardziej ciągnęło mnie do hip hopu. Oprócz tańca rozwijałam się również wokalnie. Byłam w chórze Opery Krakowskiej. Grałam na wiolonczeli, fortepianie, gitarze oraz ukulele. Chodziłam do szkoły muscialowej w której łączyłam taniec z śpiewem. W liceum muzycznym przez natłok zajęć musiałam zrezygnować z tańca w studio tanecznym i skupić się na wokalu. W tamtym czasie zainteresowałam się K-popem, czyli Południowo Koreańską muzyką pop, która bardzo silnie połączona jest z tańcem. W wolnym czasie zaczęłam uczyć się choreografii K-pop sama w domu. 3 lata tańczyłam i prowadziłam grupę Flare DSQ, z którą wielokrotnie występowałam w konkursach. Aktualnie jestem w grupie tanecznej Elesis Crew. 


 Maja Andrijew

 

Nazywam się Maja Andrijew. Mam 20 lat. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 6 lat. Przez pierwsze sześć lat swojego rozwoju tanecznego uczęszczałam na zajęcia baletu gdzie kształciłam się właśnie w tej technice jak zarówno w technice tańca współczesnego. Dopiero w późniejszym czasie odkryłam swoją prawdziwą pasję do tańca nowoczesnego – głównie hip hopu. Zaczęłam się rozwijać w tym zakresie w wielu krakowskich szkołach tańca, między innymi właśnie STUDIO RUCHU SK-ART. Byłam członkiem grup turniejowych, brałam udział w bardzo wielu warsztatach tanecznych z przeróżnych technik tańca. Na turniejach osiągałam sukcesy zarówno grupowe jak i solowe. Aktualnie studiuje na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Pedagogika Tańca. Rozwijam się tam w zakresie takich stylów tańca jak balet, taniec współczesny, jazz, taniec ludowy; uczę się również bardzo wiele o tym jak być jak najlepszym pedagogiem tańca. Taniec to całe moje życie a najbardziej czuję się spełniona nauczając go dzieci w przeróżnym wieku. Moim celem jest aby dzieci czuły się jak najlepiej na moich zajęciach i żebyśmy razem mogli tworzyć coś magicznego. Bardzo ważne również jest dla mnie zaangażowanie w treningi taneczne.


Emilia Babrał

 

Nazywam się Emilia i jestem studentką bezpieczeństwa międzynarodowego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Swoją przygodę z tańcem zaczęłam już w wieku przedszkolnym. Początkowo była to dziecięca formacja, jednak z czasem przekształciło się to w hip-hop i jazz. Trenowałam w różnych studiach tanecznych, a także uczęszczałam na liczne warsztaty. Prócz zajawki do tańca pasjonuję się także gamingiem i kinem. Wszystko to pozwoliło mi poznać koreańską muzykę, na którą natknęłam się całkiem przypadkiem. Od razu ją pokochałam, za jej unikatowe brzmienie i zaawansowane choreografię do występów. Przez 3 lata należałam do grupy coverover pod nazwą Flare DSQ, którą również prowadziłam. Od ponad pół roku jestem liderką grupy Akari Dance Team. w obu grupach aktywnie braliśmy udział w różnych konkursach i kolaboracjach. Zależy mi aby w grupie panowała przyjemna atmosfera i każdy czuł się swobodnie, aby mógł wynieść z lekcji jak najwięcej!